Home


  Mnoho důvodů proč být v České republice hackerem…

b-a-g-r / 2.2.2002 /

Název tohoto článku, možná v některých lidech vyvolá bouři rozhořčení. Proč bych se měl věnovat něčemu nelegálnímu? Co to je za člověka, který k tomu navádí? Na první otázku si každý musí odpovědět sám :-). Na druhou otázku bych odpověděl jednoduše - Zhruba 95% populace vlastnící PC (myšleno soukromé osoby)

No a teď trochu vážněji. Jak jsem dospěl k tomu, že takové procento lidí, navádí někoho k hackingu? Zcela jednoduše. Provedl jsem takovou malou anketu na téma zajištění mého PC proti nelegálnímu vstupu na jedné střední škole a na nejnavštěvovanějším chatu v ČR. Výsledek tohoto neoficiálního průzkumu byl fascinující. Prakticky každý člověk, po mé otázce mi odpověděl zhruba toto: "Proč bych si měl chránit svůj počítač? Vždyť na něm nic zajímavého nemám." Z vlastní zkušenosti, když jsem přišel o svůj HDD (nikoliv vinou hackera, ale technické závady) vím, že když si spočítám hodiny strávené při tvorbě spousty dokumentů a prací a vynásobím to cca 50Kč/hod, vyjde mi číslo přesahující i 10-20 tisíc korun. Jistě, ne každý, pracuje na PC tak intenzivně, ale stejně, zkuste si to spočítat……ano už slyším - já si všechno poctivě zálohuju….ale ruku na srdce, je to opravdu tak?

A další věc - hodně lidí má na PC uloženo dost osobních dat(nejen svých) a mě docela děsí představa, že někdo cizí si lehce těmito daty prochází a zneužívá je. Nebo představa, že na veřejných stránkách někdo zobrazí obsah mého počítače taky není zrovna lákavá(ano i tohle hackeři s oblibou dělávají).

Pravdou také je, že pokud můj počítač napadne opravdový profesionál, jsem více či méně bez šance se ubránit, ale většinu(potažmo všechny) útoky na soukromé počítače provádějí spíše poloamatérští rádobyhackeři. A tak je škoda, nechat je žít v domnění, že jsou dobří, když dnes už není problém, stáhnout si nebo zakoupit opravdu dobré Firewally a Trojan Trapy.

Doufám, že vás tento příspěvek, donutí se trochu zamyslet. Co se týče doporučení - mohu s klidným svědomím doporučit Norton Personal Firewall, Tiny Firewall, LockDown pro, Tiny trojan trap…..a jistě je i mnoho dalších (výše jmenované, jsou volně ke stažení)