Home


  Jak dostat do Siemense vlastní melodii?

PCmagic / 7.3.2002 /

Dnes by jsem vám chtěl představit dva programy, jejichž pomocí si převedete MIDI soubory na formu použitelnou pro skladatele v mobilech Siemens. Každý z nich má své výhody a nevýhody, jež se vám zde pokusíme osvětlit. Je to velmi jednoduché a pro ty, kteří nemohou sehnat melodie ve formátu MIDI, tu máme také překvapení. Jestli se nemýlím, tak obě verze programů jsou freewarem a můžete si je zde stáhnout. Informace o autorech naleznete v jednotlivých aplikacích. A nyní již přejděme k představení jednotlivých programů.

První si představíme program C25 Play.

C25 Play

Do tohoto programu si importujeme tlačítkem "import MID" melodii, která se po potvrzení úspěšnosti překladu v procentech zobrazí již v převedené formě. Nyní si můžeme, již melodii přepsat do mobilu, i když pro uživatele kteří již někdy předním nezadávali melodii do mobilu, to bude stále ještě trochu obtížné, protože se musí naučit, kde je jaká nota a co které tlačítko znamená. To je asi jediná nevýhoda tohoto programu. Ovšem nabízí i výhody a to v úpravě jednotlivých melodii. Melodie si můžete pomocí tlačítek "Faster" a "Slower", zrychlovat a zpomalovat. Dále se zde nachází tlačítka "#-is" a "b-es", pro zvyšování a snižování výšky melodie. Tlačítkem play si můžeme melodii přehrát, i když nezní úplně stejně jako v mobilu, ale představíte si ji lépe než podle přehrání v druhém programu. Také je dobré sledovat ukazatel "status", který udává jestli bylo možné provést úplný překlad pro mobil. No a to by bylo asi k tomuto programu vše.

Jako druhý je zde program Midi-2-C25.

Midi-2-C25

Ten neoplývá funkcemi, ale je velmi vhodný pro začátečníky. Vypadá totiž jako Siemens C25. Tlačítkem "Open" vložíme melodii, kterou si lze také přehrát. To ale v lepší kvalitě, což je spíše na škodu, protože je těžké si ji představit na mobilu, který ji spíš vypípává :-) No jinak je tento program velmi názorný, což je jeho hlavní výhoda. Šipkami si lze prohlížet notu po notě na imaginárním mobilu a to dokonce i se zvýrazněnými klávesami, které se mají stisknout pro tu kterou notu. No a to by bylo asi k tomuto programu vše.

Jakou verzi zvolit? No nejlepší je asi kombinovat obě. Jinak pro začátečníky je lepší druhý program a to Midi-2-C25 pro jeho názornost. První program C25 Play vám zase umožní více si přizpůsobit melodii pro vaši potřebu. Takže volba je na vás, jako ostatně vždy, i když tady volit nemusíte :-)

A ještě to překvapení ve formě melodii v počtu něco přes 1400, které jsem stáhl někde z internetu ve formátu MIDI. Doufám, že si vyberete, jinak si jistě všude možně najdete i jiné :-) Tak tady jsou: Melodie