Home


  Větší plocha lepší brouzdání

PCmagic / 15.12.2001 /

Dnes si popíšeme jak při surfování na internetu využít maximálně plochu našeho monitoru. Tyto nastavení jsem vyzkoušel na Internet Exploreru verze 6, ale s největší pravděpodobností lze postupovat podobně i u starších verzí.Takže jak na to? Nejprve přepneme prohlížeč do režimu "celá obrazovka", k přepnutí postačí stisk F11 na klávesnici. Tím docílíme zvětšení okna přes celou obrazovku a zmizení spodní a většiny horních panelů(lišt). Ale co teď?
Celá obrazovka
Nahoře jsou jen některé základní ikony a my nemáme ani kam zapsat adresu. Řešení je jednoduché, najedeme na panel a stiskem pravého tlačítka myši vyvoláme nabídku, kde v horní části zvolíme vše potřebné.
Nabídka
Doporučuji zvolit "řádek nabídek", "panel adres". V dolní části této nabídky můžeme zvolit automatické skrývání panelu a je zde položka "vlastní", kterou si nyní popíšeme. Po stisku položky "vlastní" se zobrazí okno rozdělené do dvou částí.
Výběr
Zde si zvolíme jaké ikony chceme mít na panelu. Doporučuji pro běžné používání jen ty důležité jako je "zastavit", "obnovit", "dopředu"a "zpět", ale výběr je zcela na vás. Také zde doporučuji nastavit dole v nabídce zobrazování malých ikon. Nyní stačí jen si panel pěkně seřadit a nastavit velikost jednotlivých jeho částí táhly na jejich začátcích a máme hotovo.
Hotový panel
Myslím že viditelná plocha stránek se značně zvětšila a plná funkčnost zůstala zachována :-) No a kdyby se vám chtělo použít nezminimalizovnou verzi postačí stisk F11 :-) Příjemné brouzdání po internetu.