Home


  U.S. Robotic @ V.92

PCmagic / 23.6.2001 /

Společnost U.S. Robotic, jinak přední výrobce modemových čipů, oznámila, že její čipy podporující standardem V.92 (ten byl schválený Mezinárodní telekomunikační unií již minulý rok) budou již k dispozici. První modemy s tímto standardem by se na trhu měli objevit již brzo.

Zajímavostí V.92 je tzv. schopnost přerušení spojení. Takto koncipovaný modem bude schopný kdykoli omezit svůj přenos dat - zatím co vy budete používat hlasové služby, teda klasicky telefonovat - po tuto dobu spojení s modemem nespadne a po položení telefonu budete moct po internetu surfovat i nadále, bez nutnosti dalšího vytáčení. Ale bohužel tato jeho schopnost bude omezena časově a to podle U.S.Robotic na dobu 2 minut.

Ovšem to není jediné vylepšení V.92 stoupne také rychlost přenosu dat od uživatele k poskytovateli připojení a to z 33,6Kbps na 48Kbps. Samozřejmě musíme brát ještě v úvahu kvalitu linky a další faktory.

Nové modemy také budou umožňovat omezení rychlosti spojení za kterou modem nepůjde. To se bude hodit hlavně tam kde telefonní linky nejsou příliš kvalitní.