Home


  WINAMP 3

PCmagic / 21.10.2001 /

Logo Winamp
Winamp 3 je oproti předchozím verzím obrovský krok kupředu. Myslel jsem si, že na Winampu již není co vylepšovat, ale mýlil jsem se. Winamp 3, který jsem testoval teprve v betaverzi, mě již tak ohromil, že jsem napsal tuto recenzi. Obsahuje spoustu nápadů a to včetně vzhledových vylepšení, které jsou velmi zajímavé (i když Winamp samozřejmě obsahuje skiny :-) ). Normální zobrazení:
Normální zobrazení
Zmenšené zobrazení, známé již z předchozích verzí:
Zmenšené zobrazení
Jednotlivé části:
Hlavní okno
Equalizer
Co mě velmi potěšilo je možnost zapnout si v této verzi pozvolný přechod mezi jednotlivými skladbami. Je to opravdu velký rozdíl, pokud nemáte skladby již uzpůsobeny dopředu, tak místo nepříjemných zakončení, se vám konec a začátek skladeb krásně prolnou a kolikrát ani nepoznáte, kde jedna končí a druhá začíná :-)
Označení tlačítka pozvolného přechodu
Dále si můžete playlist editor přepnout do fullscreanu a pěkně brouzdat skladbami. Je zde také velmi dobře propracovaná Media library, kde se vám vše roztřídí podle různých parametrů. Nalézá se tu také Thinger, který se vám zobrazí po stisku loga Winamp.
Popis trojúhelníků
Zde je možné nastavit si pomocí částí jež obsahuje téměř cokoli (Script manager, Media library a další). Jedna z částí je Gamma and color control a zde je možné měnit si barevnost Winampu zcela podle vašich představ. Je zde 6 předvoleb z toho 2 napodobují starý Winamp 2.x a zbylé 4 vypadají takto:
Barevný color control Barevný color control Barevný color control Barevný color control
Za jednu z podstatných vlastností považuji, že nový Winamp již není jen normální a dvojitý, ale je možné si zvolit jeho velikost zcela libovolně tažením jako u okna ve Windows. Své velikostní nastavení si pamatuje zvlášť pro zmenšené a zvlášť pro plné zobrazení, což je také výhoda. Jen mě trochu mrzelo, že nová verze nebyla kompatibilní se starými playlisty :-( Ale třeba jsem něco přehlédl, nebo to bude vyřešeno v plnohodnotné verzi. Dále obsahuje spoustu dalších nastavení a vychytávek, ale většina se nalézala již ve starších verzích. Winamp byl již dříve velmi oblíbený a kvalitní přehrávač, ale nyní překonal i sám sebe :-) S betou byly ještě mírné problémy, ale dá se považovat již za dobrou stabilní verzi :-) Konečná verze by měla také méně zatěžovat hardware PC. I když u bety se mi zdálo, že je spíše o dost náročnější, no uvidíme. Kdo si chce betu stáhnout, tak může na http://www.winamp.com Zde bude také časem plnohodnotná verze. Na serveru http://www.cestiny.cz si lze také stáhnout češtinu.